91 43 46 835 bsi@um.szczecin.pl

PO CO MI TEN STRES!

By bursa

PO CO MI TEN STRES!

W dniu 8 października 2018 roku odbyło się w bursie spotkanie z trenerem uważności (Mindfulness). Podczas spotkania mogliśmy dowiedzieć się czym jest uważność i jakie są korzyści z jej praktykowania.

Człowiek w swoim życiu często tkwi w tym, co było, roztrząsa niepomyślne wydarzenia z przeszłości lub wybiega w przyszłość, zamartwiając się o nią. W ten sposób zupełnie zapominamy o teraźniejszości. Prowadzi to do zaburzenia wewnętrznej równowagi emocjonalnej, aby temu zapobiec, należy wprowadzić umysł w stan najwyższego skupienia. Świadome skierować swoją uwagę na to, czego doznaje się w danej chwili – tu i teraz .

Dzięki treningowi uważności można osiągnąć równowagę emocjonalną, nauczyć się sztuki koncentracji i relaksu, oraz tego, jak radzić sobie ze stresem, jak zmniejszyć napięcie nerwowe w trudnych sytuacjach. Trening uważności pozwala wypracować w sobie umiejętność uspokajania się,  uczy czerpać energię z życia, cieszyć się z prostych rzeczy, jakie przynosi ze sobą każda chwila. Dzięki treningowi uważności można się nauczyć prowadzić spokojne życie, w harmonii z innymi ludźmi i ze środowiskiem.

Wychowawcy: Anna Lech, Monika Ochocka