91 43 46 835 bsi@miasto.szczecin.pl

ŚLADEM DAWNEGO SZCZECINA

By bursa

ŚLADEM DAWNEGO SZCZECINA

Brama Portowa 1903

Szczecin  – miasto nazywane często Paryżem północy (z powodu swojego ratusza) jest dla wielu ludzi pięknym i ciekawym miejscem. Stolica województwa zachodniopomorskiego może pochwalić się niezwykle barwną, burzliwą historią. Niemałą rolę odegrało w niej jego położenie. Z racji swojej lokalizacji geograficznej miasto przeżyło zarówno wiele wydarzeń pozytywnych jak i konfliktów. Początkowo była to osada niezależna. Jednak w czasie swojego istnienia Szczecin wielokrotnie przechodził z rąk do rąk, między innymi w pewnym okresie należał do Szwedów, Niemców. Zaś w czasie II wojny światowej został mocno zniszczony, ale po jej zakończeniu był intensywnie odbudowywany. Dzięki rozbudowanemu przemysłowi i handlowi miasto doskonale radziło sobie przez lata i pod tym względem było znaczącym miejscem na mapie.

To jedno z miast Polski, o którym można by mówić wiele. Niewątpliwie jego barwna historia, architektura oraz urok, którego nie można mu odmówić przyciągają wielu turystów.

Dla wszystkich zainteresowanych, tych co są tu tylko na krótko, tych co zakotwiczą  na dłużej i tych co zostaną już na stałe, polecam przegląd starych pocztówek i wycieczkę po dawnym Szczecinie.