91 43 46 835 bsi@miasto.szczecin.pl

WIRTUALNE ADOPCJE – KU PAMIĘCI

By bursa

WIRTUALNE ADOPCJE – KU PAMIĘCI

Jak pamiętacie od 24 kwietnia 2020r Bursa Szkolna Integracyjna jest wirtualnym opiekunem suczki o imieniu FRAJDA, która przebywa pod opieką Fundacji Niechciane i Zapomniane.  Trafiła do Fundacji w fatalnym stanie fizycznym jak i psychicznym. Po zdiagnozowaniu okazało się, iż cierpi na zespół Cushinga, który nieleczony naraża psa na rozwój najcięższych chorób. Powoduje otyłość brzuszną, bardzo złe samopoczucie, apatię i słabość mięśniową.

Pies tak ciężko chory powinien mieć zapewnione nie tylko przyzwoite warunki, ale i troskliwą opiekę, bo w każdej chwili jego stan może ulec pogorszeniu. Frajda tego nie miała, była zdana tylko na siebie.

Na szczęście została zauważona przez dobrych ludzi, którym cierpienie zwierząt nie jest obojętne i oddana pod opiekę Fundacji. Pieniądze z wirtualnej adopcji przeznaczane są właśnie na diagnostykę i leczenie pieska.

Na chwilę obecną nie mamy informacji jaki jest jej stan zdrowia ale jak tylko otrzymamy odpowiedź na maila podzielimy się tym z Wami.

Nie wszyscy z Was zapewne wiedzą, że to nie jest Nasza pierwsza wirtualna adopcja. W latach wcześniejszych Bursiaki miały pod swoją wirtualną opieką pieski ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Ku pamięci opublikujemy Naszych Podopiecznych, a mianowicie: Bursi, Rodana, Carmen, Boryska, Lessi, Kaszmir, Margo. Część z nich niestety już odeszła za Tęczowy Most a część cieszy się Nowym życiem ze swoimi Nowymi opiekunami.

   „Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człowiek z dobrych czynów poznawany bywa”.

                                                                                                             Wacław Potocki