91 43 46 835 bsi@miasto.szczecin.pl

Biała zima w kadrze…

By bursa

Biała zima w kadrze…

Dzisiaj polecam jeszcze krótkie wspomnienie białej zimy, która w tym roku dała wielu z nas sporo radości, frajdy z  jazdy na sankach, bitwach śnieżnych, czy lepieniu dawno już nie widzianego bałwana.

Zima to dla wielu najpiękniejsza pora roku. Jest też porą najbardziej tajemniczą i pobudzającą wyobraźnię. Zimą wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy. Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz. Na dachach znajduje się śnieg. Całe miasta przykryte są białym puchem…

Zimowy krajobraz przedstawia także drzewa, które już bez liści pokryte są białym śniegiem. Na szybach pojawiają się wzory malowane przez mróz, a w powietrzu widać drobne, wirujące płatki śniegu.

Zima to pora roku, kiedy przyroda śpi. W lasach nie słychać ptaków, a wielobarwne liście przebijają się spod śniegu.

Zima to najpiękniejsza z pór roku. Krajobraz zimowy to połączenie bieli, skrzącego się śniegu i tajemniczego krajobrazu miasta.

Zapraszam od obejrzenia zimy zatrzymanej w kadrze przez naszych Bursiaków

Polecam również kilka zimowych fotografii z Drawieńskiego Parku Narodowego, miejsca pięknego w niezwykłą przyrodę położonego niedaleko Szczecina i z całą pewnością wartego odwiedzenia nie tylko zimą, ale przede wszystkim latem.

Poniższe zdjęcia zostały udostępnione dzięki uprzejmości pracownika Drawieńskiego Parku Narodowego, które również są jego autorstwa.

Gdyby ktoś chciał dopytać, to ten mały ptaszek w trzcinach na jednym ze zdjęć to zjawiskowy zimorodek. Piękny… prawda?