Przegląd bursowych wydarzeń sportowych 2021-22

By bursa

Przegląd bursowych wydarzeń sportowych 2021-22

Rok szkolny 2021 – 2022 przechodzi do historii. Chciałbym krótko podsumować ten okres od strony wydarzeń sportowych. Co w tym czasie działo się w naszej bursie?


 

  • Rozgrywki w tenisa stołowego.

Od października do lutego odbywały się rozgrywki w tenisa stołowego, w których udział wzięło 12 wychowanków, reprezentujących wszystkie grupy wychowawcze funkcjonujące w bursie. Uczestnikami zawodów byli: Jakub Abramowicz, Jakub Bednarz, Nikodem Docenko, Eryk Gnitecki, Łukasz Kilan, Hubert Kuświk, Bartosz Mazur, Adrian Orłowski, Igor Pałosz, Rafał Słoma, Kamil Szymański i Mateusz Zborowski.

I miejsce zajął Nikodem Docenko, II Kamil Szymański, III Rafał Słoma.


  • Siatkówka.

Od października młodzież bursy, dzięki corocznej przychylności dyrekcji XII LO, brała udział w cotygodniowych zajęciach siatkarskich na sali gimnastycznej. Wzorem lat poprzednich i w tym roku zajęcia te cieszyły się wśród młodzieży ogromną popularnością.

Tym bardziej z wielkim żalem odebraliśmy w marcu wiadomość o ich odwołaniu.

Wszyscy jednak zgadzaliśmy się z tym, co w krótkich słowach wyraził jeden z wychowanków, Tomek Berowski „ (…) są sprawy ważne i ważniejsze”, w tym przypadku była to pomoc Ukrainie.


 

  • Szachy

W marcu i kwietniu odbywały się „Wieczorki szachowe”, które pozwoliły młodzieży na przygotowanie się do bursowych zawodów.

W kwietniu przeprowadziłem „Turniej szachowy”, w którym udział wzięło 10 wychowanków: Tomasz Berowski, Roksana Borucka, Emilia Furs, Maciej Karolak, Krzysztof Kiraga, Hubert Kuświk, Filip Kwiatkowski, Rafał Słoma, Kamil Szymański i Damian Wojnowski.

Turniej przeprowadzony został na zasadach szachów szybkich. Każdy z zawodników miał do swojej dyspozycji po 10 minut na partię. Czas był mierzony za pomocą profesjonalnych zegarów szachowych. Rozegranych zostało dziewięć rund, metodą każdy z każdym.

Tradycją bursowych turniejów staje się stopniowanie emocji, które i w tym roku towarzyszyły zawodnikom do ostatniej partii, a końcowe rozstrzygnięcia decydujące o kolejności miejsc zapadły w ostatniej rundzie rozgrywek.

I miejsce zajął Damian Wojnowski, II Emilia Furs, III Maciej Karolak.

Turniej przebiegł w sympatycznej atmosferze, wszyscy zawodnicy wykazali się cierpliwością i opanowaniem godnym najlepszych wzorców. Każdy z uczestników mógł w nim rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić umiejętności strategiczne oraz zdolności logicznego myślenia.

Galeria szachy – hoop

 


 

  • Bilard

Na przełomie maja i czerwca został zorganizowany bursowy „Turniej bilardowy”, w którym udział wzięło 9 wychowanków: Jakub Abrantowicz, Jakub Bednarz, Nikodem Docenko, Łukasz Kęsik, Łukasz Kilan, Krzysztof Kiraga, Hubert Kuświk, Rafał Słoma i Kamil Szymański.

I miejsce zajął Rafał Słoma, II miejsce Nikodem Docenko, III Łukasz Kęsik.

Galeria bilard – hooop


 

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich zawodnikom biorącym udział w rywalizacji: za odwagę przełamania nieśmiałości, za kulturalne zachowanie, za postawę fair play, za chęć bycia razem i poznania kogoś kogo jeszcze nie znamy.

Myślę, że przeprowadzone zawody dały taką szansę i cieszyć musi, że tak wielu ją wykorzystało.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Wychowawca grupy II

Jarosław Kujawa