91 43 46 835 bsi@miasto.szczecin.pl

Finał akcji ,,Gest wsparcia dla seniorów w DPS Dom Kombatanta w Szczecinie”

By bursa

Finał akcji ,,Gest wsparcia dla seniorów w DPS Dom Kombatanta w Szczecinie”

,,Jest  czas, co łzy w śmiech zamienia,

jest taka moc, co smutek w radość przemienia,

jest taka siła, co spełnia marzenia…

ten czas, ta moc i siła to Święta Bożego Narodzenia”

Wasze życzenia i pyszne pierniki trafiły w czwartek 17 grudnia do seniorów. To wspaniale ,że poświęciliście chwilę czasu na refleksję o tym , że obok nas są słabsi  ludzie  ,których wolność została całkowicie ograniczona.  Taka całkowitą  izolację przeżywają mieszkańcy domu seniora. Ze względu na reżim sanitarny i w trosce o ich zdrowie nie mogą wychodzić poza budynek, nie może ich też odwiedzać nikt z zewnątrz. .Pozostał im spacer po wewnętrznym ogródku.

W tym  trudnym czasie izolacji, odosobnienia od bliskich i przyjaciół, złączyliśmy się razem : wychowankowie bursy i  pracownicy . Udało się zebrać potrzebne produkty, duży wkład miała osobiście Pani Dyrektor- Jermina Powąska . Nasze panie ,,od spraw kulinarnych”- Pani  Dorota, Ania i Jola – z ,,sercem” upiekły i udekorowały 450 pięknych pierników!

W południe  pomocnicy Mikołaja  dowieźli podarki, dużą ręcznie malowaną przez Panią Anię Prymelską kartkę, w której znalazły się wydrukowane życzenia od młodzieży i sześć tac  ciasteczek-pierników  do domu pomocy społecznej przy ul. Kruczej. Pracownicy DPS, bo niestety nie mogłyśmy wejść do środka, przekażą słodkości i życzenia seniorom, a my wychowawcy zapewniliśmy ,że młodzież szkół średnich  mieszkająca w bursie myśli o nich, pamięta i w te święta sercem ogarnia wszystkich potrzebujących.

,,Bądźmy razem”- potrzebujący są blisko nas trzeba tylko mieć otwarte oczy i serce.

Dziękujemy wszystkim bursiakom ,którzy przyczynili się do radości seniorów w te święta !!!

Wychowawczynie Ania Prymelska i Ania Lech