VIII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble – wyniki

By admin

W dniu 27 maja 2011r. w Bursie Szkolnej Integracyjnej odbyły się zorganizowane przez nas oraz Polską Federację Scrabble VIII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble. Tego typu impreza odbyła się pierwszy raz na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Mistrzyniami Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w roku 2011 zostały Natalia Połomska i Paula Szałata z Ostrowa Wielkopolskiego uczące się w tamtejszym I Liceum Ogólnokształcącym.

Wicemistrzyniami, przewagą 51 małych punktów nad trzecią drużyną, zostały Dominika Krysiewicz i Paula Wołosik z IV Liceum Ogólnokształcącego z Białegostoku, które w ubiegłym roku były na najniższym stopniu podium.

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół z Rybna w składzie Bartłomiej Pawlak i Stanisław Więckowski.

Nagrody indywidualne ufundowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty dla indywidualnie najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika turnieju wywalczyli Natalia Połomska Z Ostrowa Wielkopolskiego i Bartłomiej Pawlak z Rybna.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie przy organizacji firmie Mattel Poland Sp. z o. o., Księgarni Uczniowska ABK – Merklejn S.J., piekarnia Arion-Polbak Sp. z o. o., cukierni-piekarni Woźniak Sp. z o. o.