O nas

By admin

O nas

Wybór nowej szkoły to dla każdego ucznia i jego rodziny sprawa niesłychanie ważna. Podjęcie nauki poza miejscem zamieszkania wymaga również decyzji o wyborze bursy, internatu, stancji.

„Bursa przy Zygmunta” to placówka wyjątkowa, skupiająca młodzież w różnym wieku, z różnych środowisk z terenu całego województwa, a nawet kraju. Mieszkająca tu młodzież to głównie uczniowie z liceów ogólnokształcących, ale są również uczniowie techników, a nawet gimnazjów.

Cieszymy się, że naszą ofertę wybierają i dziewczęta i chłopcy, osoby sprawne i uczniowie mający trudności zdrowotne. Często zamieszkuje u nas młodzież, której rodzice są absolwentami bursy sprzed lat co jest dla nas informacją o dużym zaufaniu do naszej placówki.

Bursa znajduje się przy ulicy Zygmunta Starego 1. Położenie placówki w centrum miasta obok parku Żeromskiego, zamku Książąt Pomorskich, przy Wałach Chrobrego, jest jej dużym atutem.

W bursie działa Młodzieżowa Rada Bursy, która jest inspiratorem i organizatorem różnych form aktywności kulturalnej, rozrywkowej i sportowej.

U nas nie będziecie się nudzić. Bursa jest przyjazna młodzieży, promuje takie wartości jak mądrość, dobroć, tolerancja, zdrowy styl życia, szacunek dla Ojczyzny.

Opiekę sprawuje kompetentna i doświadczona kadra pedagogiczna.

Bursa jest dostępna dla młodzieży od godziny 17:00 w niedzielę do godziny 17:00 w piątek.

W budynku zamieszkuje 158 wychowanków.