91 43 46 835 bsi@um.szczecin.pl

Tenis stołowy w sezonie 2018/2019

By bursa

Tenis stołowy w sezonie 2018/2019

Od 22 października 2018 r. do 12 marca 2019 r. 20 bursiaków wzięło udział w rozgrywkach w tenisa stołowego. W zawodach zaprezentowali się wychowankowie ze wszystkich pięciu grup wychowawczych funkcjonujących w bursie. Poszczególne grupy reprezentowali:

 • grupę I dwoje zawodników: Oliwia Bartusiak i Jakub Cieśluk,
 • grupę II czworo: Marika Dereń, Roksana Sieredzińska, Aleksandra Skwara,
  Bartosz Szczerba,
 • grupę III trzech: Tymoteusz Czyż, Norbert Kowalewski, Szymon Szwed,
 • grupę IV sześcioro: Kacper Dromnicki, Alan Kurek, Bartłomiej Pieńkowski,
  Jakub Śmiechura, Weronika Witorzeńć, Wiktoria Wydrowska,
 • grupę V pięcioro: Wiktor Kowalski, Kacper Kozłowski, Maciej Myszkowski,
  Szymon Sienkiewicz, Hubert Skorupka.

     Do ferii trwały rozgrywki w dwóch grupach, z których awans do finałów wywalczyli: Tymoteusz Czyż, Marika Dereń, Kacper Dromnicki, Norbert Kowalewski, Kacper Kozłowski, Szymon Sienkiewicz, Szymon Szwed i Wiktoria Wydrowska.

Finały okazały się bardzo emocjonujące. Do ostatniego meczu sprawa trzech czołowych miejsc była nierozstrzygnięta. Ostatecznie trzecie miejsce wywalczył Kacper Kozłowski, drugie Kacper Dromnicki, a zwycięzcą zawodów została Marika Dereń.

     Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników, za waleczność i sportową postawę, za przełamanie nieśmiałości, za szacunek do „przeciwnika”,
za zdyscyplinowanie i wytrwałość, za zaangażowanie i hart ducha, gdy nie wszystko wychodziło tak ja by się chciało i na koniec, choć to zawsze początek wszystkiego, gratulacje za to, że się po prostu chciało. I za to wszystko BRAWO.

     Przeprowadzone zawody były dla uczestników możliwością rozwijania swoich umiejętności, porównania ich z kunsztem koleżanek i kolegów, ale też były możliwością wzajemnego poznania się, rozszerzenia grona swoich znajomych, przyjaciół, czy też
po prostu „tych”, którym mówimy „cześć”.

Cieszy, że jak co roku w rozgrywkach udział wzięło tak dużo bursiaków, w tym sześć dziewczyn, które jak wykazały zawody, świetnie sobie radziły. Ale to nic panowie, za rok będzie okazja do rewanżu, na który serdecznie wszystkich zapraszam.

W czasie trwania rozgrywek bursowych, nadarzyły się dwie okazje zaprezentowania swoich umiejętności w zawodach zorganizowanych na terenie Szczecina. Oczywiście
z zaproszenia, za które dziękujemy organizatorom, bardzo chętnie skorzystaliśmy.

W czasie trwania rozgrywek bursowych, nadarzyły się dwie okazje zaprezentowania swoich umiejętności w zawodach zorganizowanych na terenie Szczecina. Oczywiście
z zaproszenia, za które dziękujemy organizatorom, bardzo chętnie skorzystaliśmy.

 • W dniu 11.12.2018 roku reprezentacja naszej bursy, w składzie Tymoteusz Czyż,
  Kacper Kozłowski i Wiktoria Wydrowska, zdobyła puchar za zajęcie I miejsca
  w drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego Burs i Internatów zorganizowanym
  pod patronatem dyrektora ZSO NR 4 na Romera.
 • 12.12.2018 roku odbył się indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Mieszkańców Burs i Internatów Miasta Szczecina zorganizowany przez Zespół Szkół Rzemieślniczych.
  W kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Wiktoria Wydrowska, III miejsce
  Oliwia Bartusiak, a w kategorii chłopców II miejsce wywalczył Kacper Dromnicki,
  X miejsce Tymoteusz Czyż.

Gratulacje

wychowawca grupy II
Jarosław Kujawa

GALERIA