91 43 46 835 bsi@um.szczecin.pl

Turniej szachowy 2019

By bursa

Turniej szachowy 2019

Turniej szachowy

Czerwiec 2019 roku, już prawie po szkole, upał, choć to jeszcze nie lato.
„ W co się bawić robić, w co się bawić…” jak śpiewał klasyk. To może w szachy, partyjkę,
a może dwie, a najlepiej bursowy turniej szachowy.

I tak właśnie 11 czerwca rozegrany został w bursie turniej, w którym udział wzięło pięcioro uczestników, reprezentujących trzy (z pięciu funkcjonujących w naszej placówce) grup wychowawczych:

  • z grupy II – Marika Dereń,
  • z grupy III – Szymon Szwed,
  • z grupy V – Przemysław Janus, Wiktor Kowalski i Maciej Myszkowski.

Turniej przeprowadzony został na zasadach szachów szybkich. Każdy z zawodników miał do swojej dyspozycji po 15 minut na partię. Czas był mierzony za pomocą profesjonalnych zegarów szachowych, które tradycyjnie zostały nam udostępnione na czas turnieju dzięki Panu Rafałowi. Rozegranych zostało pięć rund, metodą każdy z każdym.
Tradycją bursowych turniejów staje się stopniowanie emocji, które i w tym roku towarzyszyło zawodnikom do ostatniej partii. Rozstrzygnięcia decydujące o końcowej klasyfikacji zapadły w ostatniej rundzie rozgrywek.

Turniej przebiegł w sympatycznej atmosferze, wszyscy zawodnicy wykazali się opanowaniem godnym naśladowania. Każdy z uczestników mógł w nim rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić umiejętności strategiczne oraz zdolności logicznego myślenia. Dla wszystkich zawodników gratulacje za wzięcie udziału w turnieju, kulturalne zachowanie i postawę fair play.

Szczególne gratulacje należą się najlepszym, którymi w tym roku byli:

I Miejsce – Wiktor Kowalski,

II Miejsce – Szymon Szwed,

III Miejsce – Maciej Myszkowski.

       Do zobaczenia na kolejnych zawodach, a tych, którzy nie chcą czekać do następnego turnieju zapraszam na partyjkę w wolnym czasie, partner do gry zawsze się znajdzie, ale póki co, udanych wakacji!

Wychowawca grupy II

Jarosław Kujawa

GALERIA