91 43 46 835 bsi@um.szczecin.pl

POLECAM KSIĄŻKĘ

By bursa

POLECAM KSIĄŻKĘ

Zbliżający się okres świąteczny to czas na refleksję. To także wyjątkowa okazja, szczególnie w tym roku, żeby zastanowić się nad tym, co w życiu najcenniejsze! Zdrowie, rodzina, miłość, właściwe relacje z innymi- tak wiele zależy od nas samych… 

„Mam pewność istnienia tamtego świata” – najważniejsze myśli księdza Jana Kaczkowskiego. Książka powstała w oparciu o wypowiedzi ks. Jana z wywiadów, audycji radiowych, programów telewizyjnych. Ten zbiór myśli to nauka życia. To lekcja o szacunku, miłości, losie, chorobie, powołaniu, duchowości, o Bogu. Myśli są mądre, szczere, zaskakujące. Wskazują jak przeżyć życie intensywnie, ale przyzwoicie, jak nie przegrać człowieczeństwa.

 „Dojrzały człowiek stara się nie ranić drugiego człowieka. Ażeby nie ranić, trzeba żyć uważnie. I zdawać sobie sprawę z tego, co się dzieje pod wpływem emocji. Co się dzieje z drugim człowiekiem pod wpływem naszych słów czy gestów. Bo jedne są degradujące, a inne wspierające. Te drugie ważniejsze.”

W nawiązaniu do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wspomagani mądrymi myślami, możemy zastanowić się: Co mogę zrobić, żeby te święta były inne, lepsze, prawdziwsze?