91 43 46 835 bsi@um.szczecin.pl

WASZE „listy do M.”

By bursa

WASZE „listy do M.”

Drogi Mikołaju,

W tym roku zamiast prosić o prezenty, chcemy poprosić Cię o zakończenie pandemii. Zmieniła ona diametralnie nasze życie. Dla bezpieczeństwa swojego, jak i reszty społeczeństwa zostajemy w domu, jednak nie zawsze jest to takie łatwe, szczególnie w okresie świątecznym, kiedy nikt nie powinien zostać pozostawiony sam sobie. Każdy z nas tęskni za swoją rodziną, z którą w tym roku niestety się nie zobaczy. Święta w tym roku nie będą takie same :((, dlatego chcielibyśmy poprosić Cię właśnie o zakończenie pandemii, żebyśmy kolejne święta mogli spędzić tak jak do tej pory- wspólnie z całą rodziną.

Święty Mikołaju!

Wiem, że spełniasz marzenia grzecznych dzieci, a ja byłem w tym roku grzeczny i wiem to na pewno. Wiem i również to, że prezenty są powierzchowne. W tym roku proszę o spełnienie zawodowe, bym przynosił dobre oceny do domu.

1. Kochany Święty Mikołaju

Piękne święta się zbliżają

Chcę swoje wyrazić życzenia

Każde z nich jest do spełnienia

2. Ogrom książek potrzeba dla mnie

Nikt się nie nauczy za mnie

Podręczniki o ekologii

Anatomii, histologii

3. Najszczęśliwsza jednak się stanę

Gdy coś innego dostanę –

vademecum matematyczne

Podziękuję za nie ślicznie

4. Nie można przecież wszystkiego mieć 

Daj mi z tej listy jedną rzecz 

A oprócz tego iskrę radości 

I świątecznej życzliwości

Amelia Blus

List do M.

przepis na ciasteczka bananowe:

składniki: 2 dojrzałe banany, szklanka i 2 łyżki płatków owsianych, 1,5 łyżki masła orzechowego

Do rozgrzanego do 200 stopni piekarnika (najlepiej blaszce o średniej wielkości, położyć na 2. miejscu od dołu piekarnika)włożyć wcześniej ubitą masę (rozgnieść banany, dodać płatków owsianych i masła orzechowego). Piec przez 10 minut w temperaturze 180 stopni. Po upływie czasu wyjąć. Nie pozostało nic jak czekać, aż ostygną. Smacznego!

Amelia Bresler

Marzy nam się, żeby w tym roku całe nasze najbliższe rodziny spotkały się przy wigilijnym stole z dala od codziennych zmartwień 🙂 Wesołych Świąt i wszystkiego najlepszego z okazji imienin 😉