04.10.2022r. spotkanie z asystentem do spraw nieletnich

By IT 

04.10.2022r. spotkanie z asystentem do spraw nieletnich

W dniu 04 października 2022 r. w Bursie Szkolnej Integracyjnej odbyło się spotkanie nowych wychowanków z asystentem do spraw nieletnich KP Szczecin-Niebuszewo

mł. asp. Tomaszem Biegunem.

 

          Celem spotkania było zapoznanie wychowanków z przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich, bezpieczeństwa w sieci oraz szkodliwości dopalaczy i narkotyków.

          Funkcjonariusz policji przedstawił zasady bezpiecznego korzystania z internetu, przybliżył tematykę popełniania przestępstw w sieci, a także konsekwencji prawnych, jakich mogą spodziewać się „cyberprzestępcy”.

          Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób hejt narusza prawa człowieka. Funkcjonariusz poinformował wychowanków o konsekwencjach mowy nienawiści w internecie, odpowiedzialności karnej oraz wskazał, gdzie szukać pomocy, kiedy młody człowiek staje się ofiarą takiego zachowania. Ponadto młodzież została poinformowana o zagrożeniach wynikających z zażywania i rozprowadzania dopalaczy i narkotyków, spożywania alkoholu oraz konsekwencjach zdrowotnych i prawnych takiego postępowania.

          Spotkania z młodzieżą licealną są prowadzone przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w ramach programu prewencyjnego „Cyberdżungla”.

 

Wychowawca gr. V

Kamila Zdunek