Relacja z jasełek

By IT 

Relacja z jasełek

20 grudnia 2023 roku, o godzinie 18.00 nasza bursa zamieniła się w magiczne miejsce pełne radości i wspólnego świętowania podczas uroczystej Wigilii. To wyjątkowe wydarzenie, jak co roku, zgromadziło wychowanków, grono pedagogiczne i zaproszonych gości, tworząc niezapomnianą, świąteczną atmosferę. Nastrojowe dekoracje oraz odświętnie ubrani uczestnicy dodali magii temu wyjątkowemu wieczorowi. Rozpoczął go wzruszający występ jasełkowy pt.: ,,W drodze do Betlejem”.  Opowiadał  o konieczności odnalezienia prawdziwego sensu Świąt i odrzucenia pokus konsumpcjonizmu, które często przyćmiewają wartości duchowe. Poszczególne sceny przeplatane były utworami muzycznymi w wykonaniu młodych artystów naszej bursy i tworzyły jedną, niezwykłą opowieść. Kwintesencją przedstawienia był wiersz napisany przez wychowawcę, Pana Jerzego Lasaka, pt. ,,Moja Wigilia”, wyrecytowany przez samego autora.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło wyjątkowych postaci. Obecność księdza prałata Dariusza Knapika z Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, poprzedniej dyrektor, Pani Jerminy Powązki oraz wychowawczyni Pauliny Janowicz-Płóciennik, świadczyła o szczególnym znaczeniu, jakie przywiązujemy do świątecznych tradycji w bursie.

Życzenia  od obecnej dyrektor bursy, Pani Anny Kozieł i księdza prałata niosły ze sobą serdeczność i nadzieję na przyszłość dla wszystkich obecnych. Momenty dzielenia się opłatkiem, będącego symbolem jedności i życzliwości sprawiły, że atmosfera nabrała jeszcze bardziej rodzinnego i serdecznego klimatu.

Niezapomnianym momentem wieczoru było przybycie Świętego Mikołaja, który z radosnym uśmiechem rozdawał  słodkie upominki. Spotkanie z Mikołajem wzbudziło uśmiechy na twarzach  obecnych osób.

Cała uroczystość zakończyła się kolacją, podczas której wszyscy mogli delektować się smacznymi potrawami i rozmawiać przy świątecznym stole.