91 43 46 835 bsi@um.szczecin.pl

Bursowe rozgrywki w tenisie stołowym

By bursa

Bursowe rozgrywki w tenisie stołowym

            W roku szkolnym 2017/2018 w bursie zorganizowane zostały zawody w tenisie stołowym. Jak co roku cieszyły się one dużym powodzeniem wśród mieszkańców.
Od 31.01. do 27.03.2018r. tę formę rywalizacji sportowej podjęło 22 wychowanków, w tym
9 chłopaków i 13 przedstawicielek płci pięknej (brawo dziewczyny). Uczestnikami rozgrywek byli wychowankowie wszystkich pięciu grup wychowawczych. Z poszczególnych grup w zawodach udział wzięli:

  • z grupy I:, Michał Krzysica, Mikołaj Witaszek,
  • z grupy II:, Szymon Jończyk, Joanna Surmiak,
  • z grupy III: Natalia Oleszkiewicz, Amelia Pachut, Karol Sawicki, Natalia Szews, Hubert Skorupka, Weronika Smorczewska, Weronika Witorzeńć,
  • z grupy IV: Alicja Górska, Jan Juchniewicz, Norbert Kowalewski, Pola Małkiewicz, Jakub Pietrzykowski, Weronika Płóciennik, Adrian Spoździał,
  • z grupy V: Kornelia Grosicka, Karolina Konopka, Roksana Ratajczyk, Aleksandra Witczak.

Ze względu na dużą liczbę zawodników przeprowadzono losowanie, które podzieliło uczestników na dwie grupy. Rozgrywki zorganizowano w systemie każdy z każdym.
Do finału awansowało po 3 zawodników z każdej grupy. Zanim jednak doszło do gier finałowych, odbyły się spotkania decydujące o miejscach od 7 do 22. I tu też rywalizacja była zacięta i każdy wykazał się sportowym duchem walki.
BRAWO BURSIAKI, TAK TRZYMAĆ !

            Same finały trzymały w napięciu do ostatniego spotkania. Tuż poza podium zakończyli zawody: Adrian Spoździał, Karolina Konopka i Kornelia Grosicka.
Trzecie miejsce zdobyła Weronika Płóciennik, drugie wywalczył Norbert Kowalewski,
 a zwycięzcą tegorocznych rozgrywek został Karol Sawicki.

            Gratulacje należą się jednak wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach: za odwagę przełamania nieśmiałości, za kulturalne zachowanie, za postawę fair play, za chęć bycia razem i poznania kogoś kogo jeszcze nie znamy.

            Myślę, że przeprowadzone zawody dały taką szansę i cieszyć musi, że tak wielu ją wykorzystało. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników.
Do zobaczenia na następnym turnieju.

 

Jarosław Kujawa

HOP DO GALERII