91 43 46 835 bsi@um.szczecin.pl

Turniej szachowy 2018

By bursa

Turniej szachowy 2018

W dniu 18.04.2018 r. w naszej bursie odbył się turniej szachowy.
Wydawać by się mogło, że w dobie panowania komputera i Internetu gry klasyczne straciły swoją popularność. Cieszy więc fakt, że w bursowym turnieju szachowym udział wzięło 6 zawodników reprezentujących cztery (z pięciu funkcjonujących w naszej placówce) grupy wychowawcze:

  • grupę I – Mikołaj Witaszek,
  • grupę II – Szymon Jończyk,
  • grupę III – Karol Sawicki, Hubert Skorupka,
  • grupę V – Damian Ryś, Filip Małecki

Turniej przeprowadzony został na zasadach szachów szybkich. Każdy z zawodników miał do swojej dyspozycji po 15 minut na partię. Czas był mierzony za pomocą profesjonalnych zegarów szachowych, które zostały nam użyczone na czas turnieju (dziękujemy Panie Rafale!). Rozegranych zostało pięć rund, metodą każdy z każdym.
Emocje towarzyszyły zawodnikom do ostatniej partii, a końcowe rozstrzygnięcia decydujące o kolejności miejsc zapadły w ostatniej rundzie rozgrywek.

Jak przystało na szachistów, wszyscy wykazali się stoickim spokojem, a turniej przebiegł w sympatycznej atmosferze. Każdy z uczestników mógł w nim rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić umiejętności strategiczne oraz zdolności logicznego myślenia. Dla wszystkich zawodników gratulacje za wzięcie udziału w turnieju, kulturalne zachowanie i postawę fair play.

Szczególne gratulacje należą się najlepszym, którymi w tym roku byli:

I Miejsce – Karol Sawicki,

II Miejsce – Mikołaj Witaszek,

III Miejsce – Szymon Jończyk.

Brawo!

Do zobaczenia na kolejnych zawodach, a tych którzy nie chcą czekać do następnego turnieju zachęcam do gier w ramach działającego w bursie koła szachowego.

Jarosław Kujawa

GALERIA