91 43 46 835 bsi@um.szczecin.pl

Młodzieżowa Rada Bursy

Witamy w zupełnie nowym składzie! Przypominamy, że jako MRB jesteśmy łącznikami pomiędzy kadrą pedagogiczną, a bursiakami. Jesteśmy otwarci, pełni  zapału do pracy oraz pomocy. Zatem możecie  zgłaszać do nas wszelkie pomysły, możliwe i warte realizacji, a także uwagi i postulaty!

Poprzez wybory, które odbyły się we wrześniu został wyłoniony skład zarządu MRB. Tworzą go następujące osoby:

  • Julia Wasilew  gr IV /p. 213/  –  uczennica I klasy Katolickiego LO
  • Alina Purgal   gr II /p. 103/    –  uczennica II klasy V LO
  • Zuzanna Plucińska gr I /p. 5/-   uczennica II klasy II LO

W tym roku szkolnym Młodzieżowa Rada Bursy ma w planach wiele ciekawych przedsięwzięć. Zaczęliśmy od złożenia życzeń w imieniu wszystkich bursiaków oraz przekazania słodkich upominków wszystkim pracownikom bursy z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na następny miesiąc (listopad) zaplanowane jest zorganizowanie Dnia Życzliwości oraz wieczoru wróżb z okazji Andrzejek. W grudniu zapraszamy na wystawę i projekcję filmu o tematyce AIDS. Zajmiemy się także organizacją dnia Św. Mikołaja oraz jak co roku, włączymy się w przygotowanie wigilii w bursie. Po Nowym Roku w naszej bursie chcemy zorganizować konkurs talentów. Wszyscy chętni będą mogli zaprezentować swoje ciekawe umiejętności. W lutym mamy w planach organizację poczty walentynkowej  połączonej z wieczorkiem poetycko- muzycznym. W kwietniu tradycyjnie pomożemy w przygotowaniu uroczystości Pożegnania Absolwentów. Poza tym postaramy się częściej zgłaszać propozycje zmian w jadłospisie. W ciągu całego roku prowadzimy konkurs czystości „Najładniej, najczyściej, najprzyjemniej”. MRB również zajmie się wspieraniem różnych akcji charytatywnych.

Postaramy się zrobić wszystko, aby urozmaicić nam pobyt w bursie. Chcemy, żeby to miejsce nie kojarzyło się tylko z „siedzeniem nad książkami”, ale również z mile spędzonymi chwilami. Jeżeli będziecie mieć jakieś problemy, uwagi, śmiało przychodźcie do nas. My spróbujemy pomóc, aby wszystkim nam mieszkało się w bursie jak najlepiej.

 

MRB

Alina Purgal